hamam böceği

Adından anlaşılacağı üzere Hamam böceği sınıfının bir üyesi olan Amerikan hamam böceği ilaçlama yapılarak yok edilen ve uzun zaman boyunca ev, işyeri ve diğer sahalara giremeyen bir haşere türüdür. Amerikan hamam böceği ilaçlama işlemi için öncelikle kaliteli çalışan ve garantili hizmet veren lisanslı bir ilaçlama firması ile anlaşmak gerekmektedir.  Aksi halde ilaçlama işlemi tam bir kâbusa dönebilir. Veya firma ilaçlama işini kötü bir şekilde yaprak işleri daha da içinden çıkılmaz hale getirebilir.

Amerikan hamam böceği kanatlı, 2–3 cm boylarında bir yılı geçkin ömrü bulunan bu canlı hamam böceklerinin tüm özelliklerini taşımaktadır. Hızlı hareket edebilen ve duvarda, lağımlarda, rutubetli, nemli yerlerde çok gezen bir haşere olası dolayısıyla bizlere devamlı olarak hastalık taşımaktadır. Bizler farkında olmadan bu haşerenin bıraktığı dışkı, salya ve yumurtaları, giysi, yiyecek ve diğer tüm eşyalarımızda görebiliriz.

Amerikan hamam böceği ilaçlama şirketleri bizlerin talepleri doğrultusunda adım atarak bizi bu illetten kurtarmak için teknolojinin de imkânlarından faydalanarak etkili ve başarılı bir ilaçlama gerçekleştirmektedirler.

Amerikan hamam böceği ilaçlama firmaları bu iş için kullandığı donanım ve ilaçlar, çevreye ve insansa zarar vermeyen cinslerdendir. Ehli olmayan kişi ve kurumların ilaçlama yapması ve bu ilaçlama sırasına kullandığı ilacın ne olduğu hakkın bir fikir sahibi olmadığım için, hem kendimizi hem de çevremizi riske atmış oluruz. Artık sırta takılan ve kapı kapı ilaçlama yapma devri çoktan geçmiştir. Her ilaçlama firması lisans almak zorundadır. Amerikan hamam böceği ilaçlama ve yok etme görevi belirli bir standart işlemlerle halledilmektedir. Fazla ve aşırı ilaçlamanın, kalitesiz ilaçlamanın da bu şekilde önüne geçilmiş olur. Hamam böceği ilaçlama işlemleri bilinenin aksine çok önem ve dikkat isteyen bir işlemdir. Bu işlemi yapacak personel belirli aralıklarda eğitime tabi tutularak ilaçlama işlerindeki gelişmelere ayak uydururlar.

Amerikan hamam böceği ilaçlama işlerinde sadece bu tür haşereler değil, fare, sıçan, çıyan gibi zehirleyici ve hastalık yapıcı türler de ilaçlanır. Tüm haşere ve kemirgen türleri ilaçlama kapsamına girmektedir.

Yayınlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir