Kakalak ilaçlama

Kakalak böcekleri hamam böceklerinin bir başka türüdür. Halk arasında karafatma, hamam böceği ve kalorfier böceği olarak da bilinir. Dünya üzerinde en hızlı üreyen canlılar arasında yer alan kakalak böcekleri, yılda ortalama olarak 30 bin adet yavru bırakır. yaşam süreleri boyunca bu rakam 1 milyona ulaşır.
Yaşadığı ortamlar ve yediği besinlerin son derece pis olmasından ötürü vücudunda insan sağlığı açısında zararlı birçok bakteri barındırır. Kişilerin yaşam alanlarına girdiğinde ise beraberinde birçok maddi ve manevi olumsuzluğu getirir. Genellikle nemli ve sıcak bölgelerde barınmayı seven bu canlılar, ev ortamında mutfak ve banyo gibi alanları tercih eder. Günde 20 saat barındığı alandan çıkmadan uyur. Açlığa 30 gün, susuzluğa ise 1 hafta süre ile dayanabilir. Evrim geçirmemiş nadir canlılar arasında olan kakalak böceği yaşam alanları içinde tamir edilmeyen su ve kanalizasyon borularından, parke ve duvar çatlaklarından veya alan içinde bulunan kırık, çıkık alanlardan sızabilir. Vücutlarının dışındaki kabuk son derece sert olduğundan kolayca ölmez.
Kakalak böceği ilaçlama uygulaması son derece titizlik isteyen bir iştir. Firmamız Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Bunun yanı sıra kullanılan ilaçlar insan ve hayvan sağlığı açısından zararsızdır. Kakalak ilaçlama işlemi sonrasından şikayetçi olunan alanda uzun bir süre bu böcek türüne rastlamanız olası değildir. Yaşam alanlarınızı, dışarıdan sızabilecek tüm haşere çeşitlerine karşı korumak için belirli periyotlar halinde ilaçlama işleminden faydalanmanız en ekili sonucu verecektir. Kakalak böcekleri yaşam alanlarınızın içine girdiğinde kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan profesyonel şekilde kakalak ilaçlama uygulaması veren firmalardan yardım almanız gerekir.

Sizde kişisel veya toplumsal alanlarınızda kakalak böceği ile ilgili sorun yaşıyorsanız, 7/24 faaliyetini sürdüren firmamıza ulaşıp müşteri hizmetlerimizin yardımı ile kakalak ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

 

 

 

Yayınlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir