Kalorifer Böceği Çeşitleri

hamam böceği

 Hamam böceklerinin bir diğer çeşididir. Renk açısından farklılık gösterirler. Onun dışında taşımış oldukları mikroplar göstermiş oldukları özellikle açısından hamam böceklerinden bir farları yoktur. Beslenme açısından da aynı şekildedirler. Besin ihtiyaçlarını insanların yaşam alanlarına gelerek çeşitli gıdalarına ortak olarak karşılarlar. Kalorifer böceği adından da anlaşılacağı gibi petek aralarında yaşayan bir canlıdır. Açık kapılardan camlardan evlerimize girerler. Yaz aylarında faaliyet gösterirler. Sıcak hava bu canlıları adeta besler. Yumurta ile çoğalırlar. Yumurtalarını kapsül şeklinde sırtlarında taşırlar. Yaşam alanlarımızda bu canlı türü ile karşılaşmak şaşırılası bir durum değildir. Onlarında yaşamak için beslenmeye ihtiyaçları vardır.

Evde kalorifer böceği daha çok geceleri aktif halde dolaşır. Bu canlı dışarıda pis ortamlar da gezer ayaklarına yapışan pislikleri insanların besinlerinin üzerinde gezinirken bırakır. Bu da gıda zehirlenmelerinin yaşanmasına neden olur. Çok hızlı ürerler. Yumurtalarda bir seferde 50 -60 tane böcek çıkar. Güçlü olduklarından dolayı da kendi enerjileri ile beslenerek uzun süre bir şey yemeden yaşarlar. Kalorifer böceği ilaçlama yapılması ciddi anlamda önemlidir. Sağlık sorunları yüksek boyutlara ulaşmadan mutlaka ilaçlama yapılmalıdır.

Oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği, karafatma ve kalorifer böceği hamam böcekleri çeşitlerindendir. Aynı özelliklere ve aynı anatomik yapıya sahiptirler. Ancak renk ve boy bakımından ve yaşadıkları alanlara göre farklılık gösterirler. Kalorifer böceği ile depo, bina içleri evlerin mutfak banyo gibi alanlarında karşılaşmak mümkündür. Yaşadığımız alanlardan bu böcekleri uzaklaştırmak için mutlaka profesyonel kişilerden yardım almamız gerekmektedir. Kalorifer böceği ilaçlama sıvı ilaçların yanı sıra jel ilaçlama ile de yapılabilmektedir. Bu yöntem hamam böceği ve türlerini yok etmek için kullanılan yöntemdir. İçerisinde onların sevdikleri maddeler koyulmuş ve böceklerin yuvalarına uygulanmıştır. Bu ilaçları yiyen böcekler kısa süre içerisinde zehirlenmekte ve ölmektedirler. Ölmüş böcek leşlerini yiyenler diğer böcekler de ölür bu şekilde etkili ve kökten çözüm sağlanmış olur. Sağlık bakanlığınca onaylı olan firmamız kalorifer böceği ilaçlaması ile sizlere hizmet vermektedir. Firmamızdan günün her saati yardım alabilirsiniz.

Yayınlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir