Kalorifer Böceği Nasıl Çoğalır

hamam böceği

Yumurta ile üremekte olan Kalorifer böceği her seferinde yaklaşık olarak 100 adet yumurta bırakabilmektedir. Yumurtalarını kapsül şeklinde taşır. Kısa süre içerinde olgunlaşan yavru böcekler annelerinin yanından ayrılarak kendi hayatlarını yaşamaya başlarlar. Güçlü yapıları ve kendi dirençli enerjileri sayesinde uzun bir süre hiçbir şey yemeden yaşayabilirler. Susuzluğa on gün kadar dayanırlar. Kalorifer böceği ile mücadele de bireysel olarak mücadele etmek hiç kuşkusuz ki negatif sonuçların alınmasına neden olacaktır. Yaşam alanlarımıza gelen ve bizlere hastalık bulaştırmakta olan bu böcekler görüntüleri itibari ile de insanları psikolojik anlamda olumsuz yönde etkilerler. Kalorifer böceği ilaçlama yapılması ile yaşam alanlarımızdan def edilmelidirler.

Bulaştırmış oldukları hastalıklar ciddi boyutlara ulaşabildiğinden dolayı müdahale edilmelidir. Kalorifer böcekleri insanları ısırmaz ve sokmazlar. Ancak insanların yediği ve yemediği her türlü besinden faydalanırlar. Bunun yanı sıra böcek yiyerek de beslenirler. Bizleri ısırmazlar ancak besin yolu ile sağlık sorunları yaşatırlar. Taşımış oldukları bakterileri gıdalarımıza bulaştırmakta ve gıdalarımızı tüketilemez hale getirmektedirler. Kalorifer böceği ilaçlama yapıldıktan sonra mutlaka belirli bir süre sonra ikinci bir ilaçlama daha yapılmalıdır. Çünkü bu böceğin yumurtaları ilaçlamadan etkilenmediğinden dolayı ikinci bir ilaçlama ile yok edilmelidirler.  Kalorifer böceği ilaçlama ağır kokulu ve kokusuz ilaçlar ile yok edilmelidir. Güçlü olduklarından dolayı başka türlü yok edilmeleri olanaksızdır. Bunun yanı sıra jel ilaçlama yöntemi de uygulanabilmektedir.

Evde kalorifer böceği görüldüğünde ezilerek yok edilemez. Kafası koptuktan sonra dahi yaşayabilmektedir. Sert kabuğu onu bir zırh gibi korur. Görünürdeki bir hama böceğinin öldürülmesi fayda sağlamaz. Önemli olan yuvasına ulaşabilmek hem yeni yavruları hem de tüm böceklerin yuvalarının bulunup etkisiz hale getirilmesi gereklidir. Bu şekilde kalıcı çözüm sağlanmış olacaktır. Kalorifer böceği ilaçlama sağlık bakanlığınca onaylı olan ilaçlar ile yapılmalıdır. Firmamızın kullanmış olduğu ilaçlar ziraat mühendislerinin kontrolünden geçirilerek hazırlanmakta ve o şekilde uygulanmaktadır. Olası gıda zehirlenmelerine mal vermemek için gereğinden fazla ilaçların kullanılmaması gerekir. Kalorifer böceği ilaçlama hizmeti vermekte olan firmamızdan günün her saati ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz.

Yayınlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir