Kalorifer Böceği Nasıl Yok Olur

Kalorifer böceği yalnızca güvenilir ve sağlıklı ilaçlar kullanılarak yok edilebilir. Yapılan bazı araştırmalar sonucunda bu canlının üzerinde 14 milyon bakteri ve virüs barındırdığı tespit edilmiştir. Bu bakteri ve mikropların insanlara bulaştırılması ile ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olurlar. Kalorifer böceği beyni oldukça güçlüdür. İleride insanlar için antibiyotik olarak kullanılabileceği saptanmıştır. Bu denli güçlü olan canlı ile bireysel olarak mücadele edilmesi ne derece doğru olacaktır ve ne derece olumlu sonuç alınacaktır diye düşünülmesi gerekir. Kalorifer böceği ilaçlama yapılmadan yok edilemez. İnsanların sıklıkla sordukları sorular arasında bu canlının insanları ısırıp ısırmadığıdır. Kalorifer böceği kan emerek beslenmediğinden dolayı insanları ısırmaz ya da sokmaz hatta insanlardan kaçarlar. Besinlerimize bulaştırmış oldukları mikroplar sebebi ile sağlık açısından sorunlar yaşatırlar. Evde kalorifer böceği genellikle banyo mutfak gibi nemli alanlarda yaşar. Geceleri aktif halde gezinirler. İnsanlara en fazla hastalık bulaştıran canlılardır. Kalorifer böceği farklı türlere sahiptir. Halk arasında karafatma olarak da bilinirler. Bu böcekler güçlü yapılara sahip olduklarından dolayı ağır kokulu ilaçların kullanılması ile yok edilebilirler.

Genellikle sıvı ilaçlama yöntemi ve jel ilaçlama yöntemi kullanılmaktadır. Jel ilaçlama yönteminde ilacı yiyen böcek yuvasına giderek burada ölür ve ölü böceği de diğer canlıların yemesi ile birlikte toplu ölüm gerçekleşir. Bu ilaçlama yönteminde bulunulan alanın terk edilmesine gerek yoktur. Ancak sıvı ilaçlama da daha dikkatli davranılmalıdır. Ağır kokulu ilaçlar fazla kullanılması durumunda gıda zehirlenmelerine neden olmaktadır. Kalorifer böceği ilaçlama sağlık bakanlığınca onaylı olan firmalar tarafından yapılmalıdır. Kullanılan ilaçların ziraat mühendislerinin kontrolünden geçirilerek hazırlanması oldukça önemlidir. Korsan firmalar dışarıdan almış oldukları ilaçlar ile insanların sağlıklarını hiçe saymaktadırlar.

Kalorifer böceği ilaçlama açık ve kapalı alanların tümünde uygulanabilmektedir. Yumurta ile çoğalmakta olan bu canlı yumurtalarını kapsül şeklinde sırtında taşır. Bu yumurtlar uygulana ilaçlardan etkilenmez. Bu sebeple kalorifer böceği ilaçlama belirli zaman aralıklarında tekrarlanması gerekir. Sağlık bakanlığınca onaylı olan firmamızdan günün her saati böcek ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz. 

Yayınlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir