Kalorifer Böceği Ne Yer

Kalorifer böceği hamam böceğinin bir çeşididir. Adından da anlaşılacağı gibi kalorifer boşluklarında yaşamakta olan bir canlıdır. Hamam böcekleri ile aynı özelliklere sahiptirler. Sadece renk bakımından farklılık gösterirler. Kalorifer böceği sert kabuklu güçlü karın yapılı, üstün koku alma yetenekli, açlığa ve susuzluğa uzun zaman dayanabilen bir canlıdır. Böcekler ailesinde en fazla hastalık bulaştıran haşereler arasında yer alırlar. Pis ortamlarda yaşadıklarından dolayı bünyelerinde birçok hastalığı barındırırlar. Evde kalorifer böceği nemli ve pis alanlarda bulunur. Ölmüş böcekler ile ve insanların besinleri ile beslenirler. Hem hayvansal gıdalar ile hem de insanların besinleri ile yaşamlarını sürdürürler.

Açıkta bulmuş oldukları besinlerimize ortak olurlar. Bu besinlerin üzerinde gezinerek taşımış oldukları mikropları bırakırlar. Bırakmış oldukları mikroplar gıda zehirlenmesi ve daha birçok sağlık sorunun yaşanmasına neden olurlar. Bunun yanı sıra besinlerimizi tüketilemez hale getirdiklerinden dolayı maddi açıdan da sıkıntı yaşamamıza neden olurlar. Kalorifer böceği ile mücadele edilirken önemli olan bu böceklerin hangi alanlarda barındıklarıdır. Genellikle geceleri nemli bölgelerde bulunurlar. Bina içlerinde depolarda sulak alanlarda, taşlıkların kenarlarında ve buna benzer birçok yerde yaşamlarını sürdürürler. Kalorifer böceği ilaçlama güçlü olan haşereyi yok etmekte tek çözümdür. Ağır kokulu ilaçların kullanılması ile birlikte yok edilebilirler. Açık alanlarda ve kapalı alanların tümünde ilaçlama yapılabilmektedir.

Bu böcek türü hamam böcekleri ile aynı özellikleri taşımaktadır. Renk ve boy bakımından farklılıklar gösterirler. İnsanlar bu canlılar ile aynı ortamlarda yaşamayı istemezler. Kaliteli ve huzurlu bir yaşam sürebilmek için böceklerden arınık olunması gerekir. Ancak bu yanış ilaçlama yöntemlerinin kullanılması ile mümkün değildir. Güvenilirliğinden emin olunan firmalardan kalorifer böceği ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Etkili ve sağlıklı ilaçların kullanılması ile böcekler yok edilebilirler. Yediğimiz besinlerin mikroplardan arınık olması için yılın belirli zaman aralıklarında mutlaka ilaçlama yaptırmalıdır. Sağlık bakanlığınca onaylı ve böcek ilaçlama fiyatları açısından uygun olan firmamıza 7/24 ulaşabilir ve ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz.

Yayınlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir