Kalorifer Böceği Nereden Gelir

ilaclama

Kalorifer böceği; kirli alanlarda dolaşan ve besin bulabildiği herhangi bir yerde kolaylıkla çoğalabilen bir haşere olduğu gibi; ev, ofis, iş yerleri, fırın gibi alanlara genellikle dış mekandan gelir. Bunun yanı sıra binaların; çatı ve bodrum gibi kuytu alanlarında çok hızlı şekilde çoğalabilen kalorifer böcekleri, hızla çoğalarak dairelere giriş yapar. Evlerin her yerinde dolaştığı gibi özellikle mutfak ve banyo kısımlarında yuva yapan bu haşerelerden kurtulmak ve hijyeni sağlamak için böcek ilaçlama yaptırmak şarttır. Hamam böceğinin en çok görülen türleri arasında olan kalorifer böcekleri, nemli ve sıcak olan her alanda yaşayabildiği üzere; giriş yaptığı alanlarda hızla çoğalarak diğer bölgelere de yayılabilir.

Artık, böcek ölüleri ve gıda maddeleri ile beslenen kaloriferböceği; besinlere zarar vermesinin yanı sıra; yaydığı mikroplar ile yaşam alanlarının kirlenmesine ve hastalıkların yayılmasına yol açtığından, oldukça tehlikeli bir haşeredir. Ancak insanı doğrudan ısırmadığı ya da vücuduna alenen zarar vermediği için tehlikesiz olarak görülen kalorifer böceği ile mücadele de bu nedenden ertelenmektedir. Fakat bakteri ya da mantar yoluyla gelişen birçok hastalığa temelden neden oluşturan bu haşerelerden kurtulmak, sağlıksal açıdan oldukça önemlidir.

İnsanların tükettiği besinlerden nemalanan ve besinlerin üzerinde dolaşarak dışkı ve salya bulaştırarak, yüzlerce hastalığa davetiye çıkaran kalorifer böceğinden kurtulmak için profesyonel hizmet almak ve Sağlık bakanlığından onaylı olan ilaçlama şirketlerini tercih etmek gereklidir.

Yayınlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir