Karınca İlaçlama Servisi

karıncaBöcek türleri arasında karıncalar koloni halinde yaşayan ve sayıca çok olan bir haşere türüdür. Karıncalar hastalık yapıcı mikrop taşımazlar ancak İnsana ve bulundukları ortama ciddi zararlar veririler. Bu yüzden karınca ilaçlama dikkatli yapılması gereken bir işlemdir. Karıncalar genellikle ağaçlık bölgeler, binalar ve toprağın yoğun olduğu yerlerde yaşamlarını sürdürürler. Sürü halinde yaşayan ve çok çabuk üreyen bu zararlılar bitkilere tahıl ürünlerine,  kâğıt, kitap ve insanların tükettiği yiyeceklere kolayca ulaşırlar. Karıncaların yaşadığı yerler topraklık alanlarda kazdıkları bölgelerdedir ve evlere, binaların içlerine kolayca ulaşabilirler. Karınca ilaçlama toz ilaçlar pek fayda edemeyeceğinden lisanslı ve Sağlık Bakanlığından onaylı sıvı bazlı ilaçlar kullanılır.

 

Ziraat mühendisleri karınca ilaçlama için kullanılan ilaçların genelinde kırmızıbiber ve diğer kimyasal maddeler kullanır. Bu kimyasal maddeler karıncalardan kurtulmak için etkendir. Bir karıncanın ortalama ömrü 45 ila 60 gündür. Günün 15–20 saatini çalışarak geçiren bu minik,  güçlü ve çevreye zararlar verebilen karıncalar ile mücadele oldukça zordur. Bireysel ve toz ilaçlar ile bu haşerelerden kurtulmak söz konusu değildir, sadece vakit kaybıdır diyebiliriz. Karınca ilaçlama şirketleri karıncaların yaşadığımız ortama nasıl girerek nerelere yuva yaptığını tespit edip uygun kokulu ve kokusuz sıvı ilaçlar kullanarak karıncaları yok eder.

Gelişen teknoloji sayesinde böcek ilaçları çevreye ve doğaya zara vermeyen kokusuz ilaçlar ile hem haşerelerden müşkül olan kişilere hem de ilaçlama yapacak olan deneyimli ve uzman karınca ilaçlama servislerine büyük kolaylık sağlar. Yanlış kullanılan ilaçlama yöntemleri insanlara ve doğaya zarar vererek haşerelerin ilaçlara karşı bağışıklık kazanmasına neden olur. İlaçlama işleminin uygun ortam hazırlanarak, doğru ilaç seçimleri ile yapılması bizleri rahatsız eden karınca ilaçlama da çok önemli bir rol oynar. İlaçlama yapacak olan Karınca İlaçlama yasal bir firmadır ve kullandığı ilaçlar Sağlık Bakanlığından onaylı çevreyle dost maddeler den oluşur.

Karınca ilaçlama firmaları sadece bu haşere türünü değil kemirgen, tahtakurusu, akrep vb. Türlerine de özel ilaçlama yaparak yok eder. Sizlere haşeresiz huzurlu bir ortam sağlar.

 

Yayınlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir