tahtakurusuTıpkı pire ve kene gibi kan emme özelliği olan tahtakurusu ilaçlama işlemleri ile kısa sürede yok edilebilir. Genelde koyu kırmızı renkte ve 5 mm boyunda olan bu zararlı haşere isminin tam tersi bir şekilde hedefleri tahta değil kan taşıyan canlılardır. Tahta ve sedir gibi eşyaların arasında yaşadıkları ve genelde ışıksız ortam olduğunda dışarı çıktıklarından insanları tam uyurken ısırır. Böylece vücudumuzda alerjik durumlar ortaya çıkabilir. Tahtakurusu ilaçlama hizmetleriyle bu son derece rahatsızlık ve sorun yaratan haşere yok edilebilir.

Tahtakurularının ısırıldıkları yerde kaşıntı, kabarma ve kızarıklık görülür. İşte bu bizim için büyük bir sorundur.

Boylarının küçük olması ve her ortamda yaşayabilmeleri tahtakurusu mücadelemizi zorlaştırmaktadır. Tahtakurusu ilaçlama şirketleri sizlere bu konuyla ilgili geniş bir bilgilendirmeden sonra bu zararlının mücadelesine başlarlar. Diğer haşerelerde olduğu gibi gazlama tekniği, en fazla kullanılan tekniktir. Tahta kurularının boyları çok küçük olduğundan gözle iyi bir gözlemden sonra ortam kokulun ilaçlama ile boğularak, belirli bir süre kapalı ortam muhafaza edilir ve bu zararlılar kısa sürede yok olurlar.  Bu zararlılar birçok ilaca dayanıklı olduklarından, hangi kimyasalın ve ne kadar sürede kullanılacağının, ne şekilde uygulanacağın hakkında, uzman bilgisi ile hareket etmek gerekir.

Tahtakurusu ilaçlama işlemlerini yapan firma gerekli önlemleri alarak o ortamda kimseyi ve açıkta herhangi bir yiyeceği bıraktırmadan ilaçlamaya başlamaz.  Gerekli koruyucu önlemleri aldıktan sonra tahtakurusu ilaçlama işlemlerine başlanır. Özellikle barınabilecekleri her yer didik didik yapılarak bu alanlara daha çok ilaçlama yapılarak yavru ve yumurtalar larvalar yok edilir. Bu tarz ilaçlama sistemi gerektiğinde birkaç kez tekrarlanır. İlaçlama işlemlerini yine her zaman olduğu gibi lisanslı ve yetkili firmalarca yapılması, gerekmektedir.

Tahtakurusu ilaçlama firmaları sadece bu haşeratı değil diğer tüm böcek ve kemirgenlerde dâhil olmak üzere; Kırkayak, gümüşçün böceği, pire gibi tüm zararlı haşereleri kısa sürede garantili olarak temizlemektedir.

Tüm haşere ve kemirgenlerin yok edilmesi, yaşam alanlarımızdan silinmesi için profesyonel ilaçlama hizmetinin alınması şarttır. Aksi takdirde bu küçük canlılar yaşamımızı kâbusa çevirebilir. Bunun olmaması için tahtakurusu ilaçlama firmalarından hizmet almak şarttır.

Yayınlayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir